Wartość dodana

Ciekawy blog internetowy skupiający informacje z sieci.

Piękne krajobrazy z drona

brak komentarzy

Czym są drony większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości oraz nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednak dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu złudzenie, jakby faktycznie był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednak nie wszystko, ponieważ drony FPV są często używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas należy przelecieć swoją maszyną określony stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Ponadto, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez wiele osób na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga wykorzystania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja umożliwia na osiąganie bardzo dużych prędkości, a też sprawia że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, ale także w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez własne okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i faktycznie uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Zobacz także: http://projektdron.com.pl.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.