Wartość dodana

Ciekawy blog internetowy skupiający informacje z sieci.

Powstawanie urazów i kontuzji

brak komentarzy

Gdy pacjent nie może dotrzeć do rehabilitanta – pomoc w domu
Kto korzysta z domowej rehabilitacji?
Z całą pewnością są to osoby, które potrzebują specjalisty, bowiem doznały jakichś urazów czy chorób, które miały wpływ na ich kondycje i sprawność fizyczną.

Domowa rehabilitacja jest proponowana przez osoby, które są specjalistami w zakresie fizjoterapii oraz z zakresu- neurologiczna rehabilitacja w zależności od
choroby rwa ramienna oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Osoby takie bardzo często dojeżdżają do pacjenta do jego domu. Wobec tego dla wielu osób jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie muszą się oni wówczas fatygować i jechać do gabinetu rehabilitacyjnego. W niezwykle wielu przypadkach są to osoby, które nie są w stanie opuścić własnego domostwa w Gdańsku Ujeścisko,Łostowice lub w Sopocie Świemirowie, dlatego dobry fizjoterapeuta musi do nich dotrzeć.
W ramach domowej rehabilitacji proponuje się pomoc też w Gdyni Chylonia lub Wzgórze św.Maksymiliana w różnorakich schorzeniach i kłopotach z zakresu neurologii oraz onkologii. W dużej liczbie przypadków w warunkach domowych odbywa się rehabilitacja dzieci po MPD.

Jeżeli rodziców stać na pomoc takiego profesjonalisty oraz chcą z niej skorzystać, to nie ma ku temu najmniejszych przeszkód. W niezmiernie wielu przypadkach rehabilitacja w domu jest zapewniana postaciom, które przeszły udar mózgu. Wielu z nich, aby powrócić do stanu sprzed udaru, pożąda specjalistycznej pomocy. Tu w grę wstępuje nie tylko oraz wyłącznie usprawnienie sparaliżowanej części ciała. Czasem udar mózgu pozostawia trwałe ślady na innych obszarach funkcjonowania człowieka. Osoby po udarze mogą posiadać dylematy z mówieniem, jedzeniem czy kojarzeniem. Rehabilitacja po udarze mózgu może przebiegać na wielu płaszczyznach. Nie w każdym przypadku z pewnością dochodzi do uszkodzeń w paru obszarach. Czasem w wyniku udaru wyłącznie jeden z nich zostanie popsuty. Od stopnia tego uszkodzenia zależy to, jak długo oraz jakimi sposobami musi być prowadzona rehabilitacja. W znaczącej liczbie sytuacji po opuszczeniu szpitala ludzie funkcjonują normalnie, a niekiedy konieczna jest wielomiesięczna rehabilitacja, by wrócili oni do siebie. Co poniektóre zmiany są nieodwracalne i dosłownie rehabilitacja ich nie cofnie. Domowa rehabilitacja zalecana jest jednostkom, które miały operacje ortopedyczne. Jedynie właściwe ćwiczenia pozwalają im powrócić do stanu zupełnej sprawności. Dopiero rehabilitacja decyduje o efekcie operacji.

Więcej informacji na stronie: ambitionuae.com/component/k2/itemlist/user/174007

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.