Wartość dodana

Ciekawy blog internetowy skupiający informacje z sieci.

Skuteczne zapobieganie kontuzji

brak komentarzy

Problemy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one skutkiem złamań czy również powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, ale czasem – w szczególności w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wówczas problem może być poważny, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko może się wydawać funkcjonować poprawnie, a jednak osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różnorakie dylematy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się przykładowo zawroty głowy lub całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, niemniej jednak mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w takiej okoliczności? Przede wszystkim nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Musimy nakłonić ją na badania, a też powinien ją obejrzeć świetny fizjoterapeuta. Jeśli przyczyną problemów są np uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednakże może zrobić wyłącznie odpowiedni rehabilitant, ponieważ w przeciwnym wypadku stawiamy jedynie taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze dużo ważniejszych powikłań.

Czasami problemy z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu albo wylewie. Na nieszczęście w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do całkowitej sprawności, niemniej jednak nie należy się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeżeli już zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj zaznaczyć, że przenigdy nie należy próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. Szczególnie leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić bardzo dobry kinezyterapeuta, który będzie stosownie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Warto dodać że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są najważniejsze, wyłącznie zdrowie naszych najbliższych.

Dodatkowe informacje: thurwach-online.de/index.php/component/k2/itemlist/user/365107

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.