Wartość dodana

Ciekawy blog internetowy skupiający informacje z sieci.

Tani program do JPK

brak komentarzy

Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Niedawno na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było w rzeczywistości głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim biznesie. Właściwe rozliczanie faktur jest niesłychanie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może generować od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak dużej skali bardzo łatwo jest się pomylić, ale ten błąd może kosztować waszą firmę nawet kilka tyś. zł. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo prosty sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK automatycznie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już nigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest niewiarygodnie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy tylko zeskanować dokument. Na tej bazie zostanie dokładnie rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego lub odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy tylko wpłacić odpowiednie pieniądze dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, profesjonalnego kodu do rozliczania faktur, to zdecydowanie warto w końcu zainwestować w niego własne pieniądze. Program JPK nie jest zbyt sporym wydatkiem, a w dużym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Sprawdź tutaj: program JPK.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.